Gözden Düşmeyen iPhone Modelleri

iphone-5s-1451035184[1]

Bilindiği gibi büyük ekran, iPhone tasarımlarının lokomotif özellikleri arasında yer alıyor. Peki, iPhone kullanıcılarının istediği, gerçekten büyük ekran mı? Ya da iPhone büyük ekranı ile mi albeni kazanıyor? Mixpanel’in verilerine göre “hayır”. Çünkü veriler, eski ve küçük ekrana sahip olan iPhone modellerinin daha fazla kullanıldığı yönünde… Bu verilere bakılacak olursa, iPhone kullanıcılarının favorisi 4 inç!

Yeni iPhone Modelleri Kullanıcıları Memnun Etti mi?

Apple büyük ekran özelliğini iPhone 6 ile iPhone 6s plus modellerinde oldukça ön plana çıkarmıştı. Hatta firma kullanıcılardan bu yönde talep geldiğini de açıklamıştı. Ancak telefonunu tek elle kullanma alışkanlığına sahip olanlar için bu yeni modeller büyük bir hayal kırıklığı yarattı. Çünkü büyük ekran tek elle telefon hakimiyetini zora sokuyor.

eski-iphonelar-hala-cok-populer-2[1]

Mixpanel Konuya Açıklık Getirdi!

iPhone modellerinin kullanım oranlarını açıklayan Mixpanel, büyük ekran ve beğeni bilmecesine de bir açıklık getirmiş oldu. Verilere göre iPhone kullanıcılarının % 38’i markanın büyük ekranda bir geçiş dönemi olan iPhone 6 modelinden önceki telefon modellerini tercih etti. Yani kullanıcılar 4 inç ekrana sahip olan 5, 5s ve 5c modellerini daha çok beğeniyor. Hatta % 38’lik dilim arasında 3,5 inç ekrana sahip olan 4, 4s ve diğer modeller de dahil.

Markanın bu verileri dikkate aldığını doğrulayan hususlar da var. Örneğin iPhone 5se modelinin yalnızca 4 inçlik bir ekrana sahip olacağı bilgisi gelmişti.

2559 kez okundu

YORUM YAZIN