iPhone 6 Kullanıcıları Dikkat!

6plus[1]

Eğer iPhone 6 veya iPhone 6 plus kullanıyorsanız ve telefonunuzda daha önce bir kez de olsa Error 53 uyarısı belirdiyse, dikkat! Telefonunuz çok kısa bir süre içerisinde kullanılamaz hale gelebilir. Çünkü bu uyarı telefon modeli için hafife alınabilecek bir hata uyarısı değil. Üstelik son zamanlarda telefonunda bu uyarının çıktığından şikayet edenlerin sayısında da belirgin bir artış var!

iPhone 6 ve iPhone 6 Plus Modelinde Error 53 Uyarısı

iPhone 6 ile iPhone 6 plus kullanıcıları telefonlarının bakım programını kullandıktan sonra çalışan programın kendiliğinden durduğundan şikayet ediyor. Bu sorun ile beraber telefonda Error 53 hata uyarısı beliriyor. Aynı zamanda yapılan hiçbir girişim de telefonun düzelmesi ve yeniden çalışmaya başlaması için yeterli olamıyor.

Error 53 uyarısı ile birlikte telefon sadece kitlenmekle kalmıyor. Aynı zamanda fotoğraflardan diğer içeriklere kadar hiçbir veriye ulaşılamıyor çünkü tüm veriler kayboluyor. Yapılan değerlendirmelere göre bu hatanın nedeni şu: iOS 9 eğer telefonda silindiyse telefon modeli çalıştırılan program aracılığı ile orijinal dosyaları aramaya başladığında böyle bir problem ortaya çıkıyor.

Telefon kullanıcılarının tepkisi ise Apple’a yöneliyor. Çünkü kullanıcılar bu sorunun firma tarafından özellikle oluşturulduğuna inanıyor. Çünkü hata ancak Apple tarafından onarılabilir yapıda… Akıllı telefon onarım ekiplerini fazlasıyla aşan bir sorun olduğundan, bu problem ile karşılaşmış olan iPhone kullanıcıları çaresiz soluğu Apple servislerinde alıyor.

1352 kez okundu

YORUM YAZIN