Samsung Galaxy S7 Batarya Vurgusu

samsung-tan-haddinden-fazla-iddiali-aciklama-galaxy-s7-yi-tek-sarjla-iki-gun-kullanacaksiniz-705x290[1]

Samsung yeni akıllı telefon modeli Galaxy S7’nin batarya gücüne vurgu yapmayı sürdürüyor. Son olarak Samsung’dan öyle iddialı bir açıklama geldi ki, tüm gözler telefon modelinin bataryasına çevrildi. Bu iddiayı gerçekçi bulanlar da var, gerçek dışı ve abartılı bulanlar da… Çünkü iddia tek şarj ile telefonun 2 gün boyunca kullanılabileceği yönünde!

Geçtiğimiz günlerde Samsung Galaxy S7’nin bataryasına dair farklı haberler okumuştunuz. Bu haberler telefon modelinin şarjının tam olarak dolu olması ve parlaklık derecesinin de maksimum da olması durumunda 17 saat video oynatabileceği yönündeydi. Bu haberleri de gerçekçi bulmayanların sayısı, gerçekçi bulanlardan çok daha fazla oldu.

Yapılan Test Dahi Kitleleri İkna Edemedi!

Bunun üzerine yapılan bir testin sonuçları paylaşıldı. Testi yapan Rusya’da teknoloji editörlerinden biri olan Eldar Murtazin. Teknoloji editörü testi bizzat gerçekleştirdiğini belirterek sonuçları kamu oyu ile paylaştı. Peki, test bataryanın bu denli iddialı bir güce sahip olduğunu doğruladı mı dersiniz?

Test, ekranın parlaklık düzeyi % 75 iken ve LTE bağlantısı da açıkken 2 gün 20 dakika 38 saniye telefon modelinin açık kalabildiğini ortaya koydu. Ancak bu testin de çok sayıda kişi tarafından inandırıcı bulunmadığını belirtebiliriz.

Telefon modelinin 21 Şubat 2016’da tanıtılması bekleniyor. O güne dek Samsung Galaxy S7 akıllı telefon modelinin batarya gücü tartışılmaya devam edecek gibi görünüyor.

4567547[1]

2343 kez okundu

YORUM YAZIN