Samsung Galaxy S7 Hakkında Yeni Bilgi

galaxy-s7-nin-ekrani-hic-kapanmayacak-705x290[1]

Samsung’un yeni mobil cihaz modeli Galaxy S7 yakın bir tarihte tanıtılacak. Tanıtım tarihi yaklaştıkça heyecan artıyor çünkü cihaz modeli hakkında yeni bilgiler ortaya çıkıyor. Edinilen son bilgi ise bir hayli ilginç! Çünkü bu bilgi Samsung Galaxy S7 modelinin ekranının hiç kapanmayacağı yönünde! Yani cihaz daima açık kalacak.

Aslında bu bilginin çok yeni olduğu söylenemez. Çünkü geçtiğimiz haftalarda hem Samsung Galaxy S7 hem de S7 Edge modellerinde ekranın açık kalacağına dair bilgiler gelmişti. Ancak netlik kazanmadığı için çok fazla dikkate alınmamıştı. Bu bilgi kesinleşti ve SamsungGalaxy S7 modelinin daima açık kalacak olması, telefon tutkunları arasında büyük ilgi uyandırdı.

Samsung Galaxy S7 “always on display” özelliği ile birlikte 21 Şubat 2016 tarihinde tanıtılacak. Firmadan resmi bir açıklama henüz gelmiş değil. Ancak uygulama firması olan USPTO bu bilgiyi doğruladı. 2013 yılında Motorola’nın Moto X modelinde de buna benzer bir özellik bulunuyordu.

21413513[1]

Daima Açık Kalan Ekran Ne Kadar Pil Tüketecek?

Bu özellik ile birlikte daha fazla dikkat çekmeye başlayan SamsungGalaxy S7 düşük güçte olduğunda da ekranının çalışabileceği bir mobil cihaz modeli olarak vitrinlerdeki yerini alacak. Ancak akıllar karışık çünkü bu uygulamanın ne kadar pil tüketimi yapacağı da merak konusu oldu! Telefonun açık kalan ekranı çok az oranda pil kullanacak. Yani 1 saat içerisinde toplam % 1 düzeyinde bir pil tüketimi ile ekranın açık kalması sağlanabiliyor.

Ancak ekranın açık kalması halinde mesaj, arama olup olmadığını kontrol etmek ya da saati görmek için ekranı açmaya gerek kalmayacak. Dolayısıyla % 1 oranındaki pil tüketimi bu sayede kabul edilebilir bir hal alıyor.

2616 kez okundu
Etiketler:

YORUM YAZIN