Adım Adım iPhone Restore İşlemi

iphone-restore[1]

iPhone cihazlar uzun süreli kullanım sonrasında bazı hatalar verebiliyor. Sürekli olarak cihazınızda beliren hatalarla uğraşmak istemiyorsanız son derece basit bir uygulama ile iPhone cihazınızı restore edebilirsiniz. Restore işlemi cihazın fabrika ayarlarına geri dönmesini sağlıyor. Bu sayede bir anlamda mobil cihazınızı “reset”lemiş oluyorsunuz.

iPhoneFabrika Ayarlarına Nasıl Geri Döndürülür?

Elbette tahmin edebileceğiniz gibi tüm içerikler yani verileriniz siliniyor. Ancak dilerseniz işlem öncesinde yedekleme de yapabilirsiniz. Adım adım iPhone restore işlemini gerçekleştirme yöntemini sizlere açıklıyoruz. Dikkatli ve hatasız bir şekilde işlemi gerçekleştirmeniz gerekiyor.

Öncelikle iTunes son sürüme sahip olmanız lazım. Bunun için işleme başlamadan önce bilgisayarınıza iTunes son sürümü indirin ve kurulumu gerçekleştirin.

Programı açtıktan sonra iPhone cihazınızı bilgisayarınıza ara kablo ile bağlayın. Bilgisayarınız program sayesinde cihazınızı otomatik olarak algılayacaktır.

Programı açtıktan sonra “iPhone” simgesine tıklamanız gerekiyor. Simge pencerenin sol üst bölümünde bulunuyor.

iPhone simgesine tıkladıktan sonra sırasıyla “ayarlar”, “iCould” ve “iPhone’umu bul” seçeneğini tıklayın.

“iPhone’umu bul” seçeneğini “pasif” konuma getirin.

Yedekleme işlemini artık yapabilirsiniz. Bunun için “iPhone’a geri yükle” menüsüne dönün ve bu bölüme tıklayın. Yedekleme uyarısı karşınıza çıktığında “yedekle” seçeneğini tercih edin. Kısa bir süre bekleyin. Yedekleme işlemi tamamlandığında restore işlemine artık başlayabilirsiniz.

Yedekleme işlemi tamamlandığında karşınıza “geri yükle” seçeneği çıkacak. Tıklayın ve bekleyin. Bu işlem biraz zaman alabiliyor ve işlem devam ederken bilgisayarınızın bağlantısının kopmamasına dikkat edin.

Restore işlemi tamamlandığında iPhone cihazınız kendiliğinden açılacak. Bu yüzden sürekli işlemin bitip bitmediğini kontrol etmeniz gerekmiyor. Cihazınız açıldığında satın aldığınız günkü ekran özellikleri cihazda belirecektir. Bu ekran karşınıza çıktıysa, iPhone fabrika ayarlarına geri dönme işlemini başarılı bir şekilde tamamlamışsınız demektir.

2836 kez okundu

YORUM YAZIN