“Batarya Önemli” Diyenler Bu Telefonları Almalı!

turkiye-de-satilan-en-iyi-batarya-performansina-sahip-5-telefon-705x290[1]

Akıllı telefonlarla tanıştığımız dönemlerde tüm kullanıcılar ekran boyutuna ve uygulamalara kilitlenmişti. Ancak telefonlar kullanılmaya başlandıkça aslında batarya gücünün çok daha fazla önemli olduğunun anlaşılması da uzun sürmedi. Eğer siz de “batarya önemli” diyenlerdenseniz, beklentileri karşılayan bir performans sergileyebilen mobil cihazlara yönelmelisiniz. Bu cihazların hangileri olduğunu sizler için derledik! Listeye giren cihazlar Türkiye’de satışa sunulanlardan oluşuyor.

SamsungGalaxy A7

Geçtiğimiz yıl piyasaya sürüklen ve pek çok teknik özelliği ile dikkat çeken SamsungGalaxy A7 batarya gücüyle de beklentileri karşılamayı başarıyor. Günde 2 defa telefon şarj etmek istemeyenler gözü kapalı bir şekilde bu cihazı tercih edebilir. 3.300mAh bataryaya sahip olan SamsungGalaxy A7 aynı zamanda Snapdragon 615 işlemciye sahip. Yani performansı iyi ve pil dostu bir işlemci ile çalışıyor. Bataryanın performansı 9 saat 57 dakika!

Samsung-Galaxy-A7-2016[1]

Sony Xperia Z3 Compact

Büyük telefon kullanmaktan yakınanların imdadına yetişen ve halen favori olarak gösterilmeye devam eden Sony Xperia Z3 Compact4.6 inç HD ekrana sahip. Snapdragon 801 çipset ile tasarlanmış olan cihaz modeli batarya performansı noktasında büyük bir ilgi uyandırmıştı. Halen sıralamada üst noktalardaki yerini korumayı başarıyor. 2.600 mAh bataryası sayesinde 10 saat 2 dakika gibi bir süre performans sergileyebiliyor. Bataryası güçlü, ekranı küçük bir telefon arayanlar için en ideal cihaz!

sony-xperia-z3-compact[1]

Sony Xperia T2 Ultra

Bataryası güçlü fakat ekranı da büyük bir mobil cihaz istiyorsanız o halde hiç tereddüt etmeden seçiminizi Sony Xperia T2 Ultra yönünde yapabilirsiniz. Çünkü bu cihazın ekranı 6 inç gibi devasa bir büyüklüğe sahip. Snapdragon 400 bataryası, 3.000 mAh gibi üst düzey bir performans sergileyebiliyor. 10 saat 16 dakika kullanım süresi sunduğundan pil süresi bakımından da beklentilerinizi karşılayacaktır.

sony-xperia-t2-ultra[1]

HuaweiAscendMate 2

Birkaç yıl öncesine kadar Türkiye’de satışa sunulan telefonlar arasında batarya gücü en iyi olan model HuaweiAscendMate 2 olmuştu. Halen en iyiler sıralamasındaki yerini koruyor olsa da şu dönemde piyasada bu modeli bulmak konusunda biraz sıkıntı yaşanabilir. 4.050 mAh bataryaya sahip olan akıllı telefon modeli Snapdragon 400 çipsete sahip. Ekranı 6.1 inç ve aynı zamanda HD. 11 saat 26 dakika kullanım süresi tanıdığı için gün içerisinde tek bir şarj ile günü bitirmeniz de mümkün olabiliyor.

huawei-ascend-mate-2.jpg[1]

LenovoVibe P1

Eğer gün boyunca oyun oynamak istiyor ancak oyun sırasında telefonun şarjının yarım saat içerisinde bitmesini istemiyorsanız sizin imdadınıza ancak LenovoVibe P1 yetişebilir. Üstelik bu performansa sahip bir cihaz için 1.500 TL’nin üzerinde bir fiyat ödemek zorunda da kalmayacaksınız. 5.000 mAh bataryaya sahip olan LenovoVibe P1 yoğun bir kullanım durumunda dahi 2 güne kadar uzayabilen bir kullanım süresi sunuyor. 12 saat 46 dakika kullanım süresi sahibi olan LenovoVibe P1 mevcut mobil cihaz modelleri arasında pil süresi ve kullanım performansı ile rakiplerini açık ara geride bırakıyor. Zira bu telefon modeli henüz piyasaya çıkmadan, pil gücü ile dillere destan olmuştu. Sonuç olarak oyundan vazgeçemeyenleri ancak LenovoVibe P1 paklar!

lenovo-vibe-p1[1]

2084 kez okundu

YORUM YAZIN