Bu Haftaya Damga Vuran Mobil Oyunlar

haftanin-en-iyi-mobil-oyunlari[1]

Akıllı telefonlar pek çok uygulama barındırıyor. Bunlar arasında en çok tercih edilen ve en çok zaman geçirilen uygulamalar ise oyunlar oluyor. Bu hafta gelenek bozulmadı ve mobil oyunlara yenileri eklendi. İşte akıllı telefonlarınız ile oynayabileceğiniz mobil oyunlar için yeni seçenekleriniz…

MarvelAvengers Academy

Oyun tutkunları Marvel evreni hakkında mutlaka bilgi sahibidir. Yeni oyun MarvelAvengers Academy bir süper kahraman akademisinin kurulumunu işliyor. Tanıdık karakterlere de rastlayabileceğiniz oyun içerisinde Hulk, Thor ve Nick Fury de mevcut.

Ancak oyunu başarılı bir şekilde oynayabilmek için biraz da olsa İngilizce bilgisi gerekiyor. Çünkü oyunun Türkçe dil desteği yok! İyi haber ise oyunun ücretsiz olması ve bununla beraber hem Android hem de iOS işletim sistemine sahip cihazlar ile oynanabilmesi…  Windows Phone kullanıcıları ise şimdilik oyundan mahrum kalacak.

Cubes World: Star

Bu hafta oyun tutkunları ile tanışan yerli bir oyun da oldu: Cubes World: Star! Bulmacalardan hoşlananlar bu oyuna tam puan verebilir. Sadece 22 MB yer teşkil eden oyun Android işletim sistemine sahip mobil cihazlar ile oynanabiliyor. Oyunun mimarı ise SuperSa Games firması oldu. Bu oyun için ücret ödenmesi gerekmiyor. iOS ve Windows Phone işletim sistemine sahip cihazları kullananlar ise oyunu telefonuna maalesef indiremeyecek.

ZombieCarchers

İlginç bulunan oyunlar furyasında yer alan ZombieCarchers hayal dünyanızı bir hayli zorlayacak gibi görünüyor. Oyunda zombileri avlayan bir uzaylıyı kontrol ve komuta ediyorsunuz. 75 MB yer kaplayan oyun aksiyon ve macera oyunları platformunda şimdiden yıldızı parlamaya başlayan bir yazılım! Ücretsiz olan oyun Two Men and a Dog firmasının yazılımı ve aynı zamanda hem Android hem de iOS işletim sistemine sahip cihazlarda çalışıyor. Ancak Windows Phone platformunu kullananlar maalesef bu oyundan da mahrum kalıyor.

Epik Küre

Bir defa oynadığınızda hemen bağımlısı olabileceğiniz oyunlardan biri de Epik Küre. Yerli bir yazılım olan Epik KüreArcade türünde, oyunculara bu hafta “merhaba” dedi ve tasarımı da gayet minimalist. Haliyle sadece 7 MB büyüklüğünde olduğundan telefonunuza indirip indirmeme endişesi de yaşamanıza gerek kalmıyor. Gözünüz kapalı “indir” diyebiliyorsunuz.  Oyunun mimarı yerli Uyyuz firması. Ücretsiz olan oyun Android işletim sistemi kullananlara özel! Windows Phone ve iOS işletim sistemi ile tasarlanmış mobil cihazları kullananlar bu oyunları oynama keyfini maalesef yaşayamayacak. En azından şimdilik!

assdda[1]

4206 kez okundu

YORUM YAZIN