Google’dan Marjinal Karar!

google-nexus-lari-kendi-basina-uretmek-istiyor-705x290[1]

2009 yılında HTC ile ortaklık anlaşması süresi içerisinde Nexus One cihazını tanıtan Google, artık farklı bir duruş sergilemek istiyor.  Nexus S, Galaxy Nexus, Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X ve sonrasında da Nexus 6P ürünü tanıtan Google, tanıtım çalışmalarına 7 Nexus telefon modeli, Samsung, ASUS ve HTC ile devam etmişti. Ancak bu ortaklığa dayalı tanıtım çalışmalarına artık veda edecek gibi görünüyor.

Elbette Google tarafından bu tür tanıtım çalışmalarının yapılmasında bir amaç daha vardı. O da Android güncelleme uygulamalarını barındırıyor olmasıydı. Ancak yakın zamanda Google tarafından farklı bir karar verilebilir. Bu konuda ilk sinyaller Huawei yöneticilerinden geldi. Marka ürettiği telefon modellerinin neredeyse bütün donanımlarında tercihlerini Google yönünde kullanıyor olması, sıklıkla yönetici grupların görüşmesi anlamına da geliyor.

nexus-retrospectived[1]

Dolayısıyla farklı yönde alınan kararlara dair ip uçlarını ilk algılayan markalar da arama motoru ile en sık görüşenler oluyor. Peki, Google’ın amacı ne? Elbette arama motoru tarafından konuya dair herhangi bir açıklama yapılmış değil. Ancak ilk izlenimler Google’ın artık Nexus ile ilgili hem yazılım hem de donanım çalışmalarını kendisinin yapmak istediği yönünde oldu.

dfbd[1]

Elbette böyle bir karar alınmış olması durumunda dahi hemen hayata geçirilmesi olanaksız. Dolayısıyla önce bir alt yapı çalışmasının yapılması, gerekli ekibin hazırlanması gerekiyor. Tüm bunlar haftalarca sürecek çalışmaları da zorunlu kılıyor.

79754 kez okundu

Google’dan Marjinal Karar! Hakkında Yorumlar

Yorum Yaz

  1. SirCez dedi ki:

    Yürü be google, kim tutar seni. Android 4Eveeerrr!

YORUM YAZIN