iPhone 6S ile İlgili Şok İddia!

img_12710[1]

iPhone tutkunlarının büyük bir heyecanla piyasaya çıkmasını beklediği ve henüz satışa sunulmadan satış firmalarını sipariş yağmuruna tuttuğu iPhone 6s ile ilgili şok bir iddia ortaya atıldı. Üstelik bu iddianın sahipleri, telefonun kullanıcıları oldu.

Telefon sahipleri son dönemde telefonlarının sürekli kendi kendine kapanmaya başladığını ileri sürüyor. Apple firmasına da bu şikayetlerini ilettiklerini dile getiren iPhone 6s kullanıcıları bu durumdan oldukça şikayetçi!

Geçtiğimiz günlerde telefondaki pil göstergesinin çalışmadığına dair bazı şikayetler sosyal medya platformlarında da sıklıkla konuşulmuştu. Kullanıcıların yeni şikayeti ise telefonlarının aniden kapanması oldu. Üstelik telefon sahiplerinin tamamı pil göstergesinin % 40’a ulaşması durumunda telefonlarının kapandığını dile getiriyor.

Teknoloji uzmanları pil göstergesinin çalışmaması sorununun eski telefon modellerinde pil kalibrasyonu ile çözülebileceğini açıkladı. Ancak iPhone 6s henüz 1 yılı doldurmadığı için bu çözüm maalesef geçersiz kalıyor.

Apple Şikayetlere Karşı Sessizliğini Koruyor!

İnternet platformlarında da sıklıkla tartışılmaya başlanan bu sorunun ardından tüm gözler teknoloji lideri firmalardan biri olan, iPhone 6s modelinin de sahibi olan Apple firmasına çevrildi. Ancak Apple hiçbir açıklama yapmadı! Bir süredir firmadan açıklama bekleyen telefon kullanıcılarının taleplerine rağmen firma sessizliğini koruyor. Birkaç kullanıcıya telefonunu yeniden başlatması önerisinde bulunan firma, bu yöntemin de işe yaramaması üzerine tam bir sessizliğe gömüldü.

Apple: “Telefonu Yeniden Başlat”

Pil göstergesi problemine dair iPhone 6s kullanıcıları için Apple önerisi şöyle: telefonu yeniden başlattıktan sonra ayarlar/genel/tarih ve saat/otomatik ayarla/aktif.

2791 kez okundu

YORUM YAZIN