LG G5’in Tasarımı ve Teknik Özellikleri Artık Sır Değil!

lg g5

LG’nin yeni tasarımı olan G5 teknoloji dünyasında en çok merak edilen cihazlardan biri oldu. Geçtiğimiz günlerde yayınlanan 3D render videosu, cihaza dair çok önemli ip uçlarını göstermişti. Hatta pek çok teknik özellik de video ile birlikte ortaya çıkmıştı. Techconfigurations, yeni bir video ile modelin sahip olduğu özelliklerin sızmasına neden oldu.

Yayınlanan bir önceki videoda ses düğmelerinin cihazın sol bölümünde konumlandırıldığı anlaşılmıştı. Ayrıca yeni modelde bir incelmenin de söz konusu olduğunu görmüştük. Ekranın ön bölümündeki çerçeveler bir önceki modele nazaran çok daha ince olduğu anlaşılmıştı. Bununla beraber LG G5 telefon modelinin arka kısmında da bir kıvrım olduğu göze çarpmıştı. Dolayısıyla bu kıvrım telefonun tutulması çok daha kolay olabileceği anlamına geliyor.

Önceki görüntülerde anlaşıldığı gibi telefon modelinin tasarımına dair detaylar dikkat çekiyordu. Yayınlanan yeni videoda ise teknik özellikler de netleşmeye başladı. Telefonun çift kameraya sahip olduğu yeni video ile ortaya çıkan bilgiler arasına yer alıyor. Kameranın hemen altında ise parmak izi tarayıcısı bulunuyor.

lg g5 ekran resmi

LG G5 Ekran Büyüklüğü 5.6 İnç Olacak!

Çözünürlük de yeni bilgiler arasında mevcut. LG G5 1440 x 2560 piksel çözünürlüğe sahip olacak. Ekran büyüklüğü ise 5.6 inç olacak. İşlemcinin 4 çekirdekli olduğu da yeni video ile anlaşılan teknik özellikler arasında bulunuyor. Snapdragon 820 işlemci ve Adreno 530 grafik işlemcisi, LG G5’in özellikleri arasında mevcut! Telefon 4 GB RAM ile piyasaya sunulacak.

Ön kameranın çözünürlüğü 8 megapiksel olacak. Arka kameranın 16 ve 8 megapiksel çözünürlüğe sahip olacağı da netlik kazandı. Ayrıca telefonda 4K video ile OIS desteği de yer alıyor. Peki, LG’nin yeni telefon modeli G5 ne zaman tanıtılacak? Şimdilik tanıtım tarihinin 21 Şubat 2016 olacağı konuşuluyor.

3136 kez okundu

YORUM YAZIN