Tüm Özellikleriyle iPhone 5SE

iphone-5se-hakkinda-bildigimiz-her-sey-705x290[1]

Henüz piyasaya sürülmeden heyecan uyandırmayı başaran Apple’ın yeni tasarımı iPhone 5 se yılın en çok merak uyandıran mobil cihazlarından biri olmayı da başardı. Cihaza dair özellikler ortaya çıkmaya başladıkça bu heyecanın ikiye katlandığını da söylemek mümkün! Sizler için iPhone 5se modelinin tüm özelliklerini bir arada değerlendiriyoruz. Cihaz bu heyecana değer mi; siz karar verin!

İphone 5 Se Modeli 4 İnçlik Ekranla Geliyor!

Tasarım açısından genel bir değerlendirme yapılacak olursa, iPhone 5 se modelinin iPhone 5 s ve iPhone 6 modellerinin kombinasyonu olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Metal çerçeve gövdeye sahip olan tasarımda güç düğmesinin yeri değişti. Önceki modellerde güç düğmesi üstte yer alıyordu. Yeni tasarımda güç düğmesinin yeni yeri yan bölümü oldu. Ekran büyüklüğü ise 4 inç. Peki neden?

Apple büyük ekran ile tasarladığı ürünleriyle kullanıcılardan tepkiler de almıştı. Bu yüzden yeni tasarımını gelen talepler doğrultusunda belirlemeyi tercih ederekiPhone 5 se modelinin ekran büyüklüğünü 4 inç boyutuna çekti. Telefonun A9 ve M9 çipsetlerini kullanacak olması zaten firmanın açıklamaları arasında yer almıştı.

ffff[1]

Touch ID Sistemi iPhone 5 se Modelinde Olacak!

1 ya da 2 GB RAM bulunacağına dair henüz kesin bir bilgi yok. Beklentiler arasında telefon modelinin 16 / 32 GB ve aynı zamanda 64 GB sabit depolama alanı seçeneklerini sunması da yer alıyor. Bu yönde de firmadan henüz bir açıklama gelmedi. Cihazın bataryası 1, 642 mAh gücünde olacak. Ayrıca Touch ID sistemi bir klasik olarak iPhone 5 se modelinde mevcut. Ekran 2,5 D olacak.

Gayet geniş bir panorama ile tasarlanan akıllı telefon modelinin 8 MP arka kamerası ve 1.2 MP ön kamerası otofokus desteli olacak. Renk seçenekleri ise yüne üç tane; altın, gümüş ve uzak grisi…   Apple Pay, NFC, bluetooth4.2 ile wi-fi mevcut!

iPhone 5 se Ne Zaman Çıkıyor?

Meraklıları telefon modeline ocak ayında kavuşacağını sanıyordu. Ancak tasarımın görücüye çıkması için biraz daha beklemek gerekecek. Şimdilik oklar 15 Mart 2016 tarihini işaret ediyor.

1(2)[1]

1807 kez okundu

YORUM YAZIN