Üstün Teknik Özellikler ve İnanılmaz Bir Fiyat!

parmak izi tarayıcılı telefon

Gövdesi metal ve 2.5D kalınlığında cam ekrana sahip. Ekran büyüklüğü 5 inç ve parmak izi tarayıcısı bulunuyor. Standartların biraz üzerinde olan bu teknik özellikler Çin’in üreticilerinden olan Bluboo markasının Xfire 2 adlı akıllı telefon modeline ait. Şaşırtıcı olan ise bu denli üstün özelliklerle donatılmış olmasına karşın telefonun fiyatının sadece 60 Dolar olması!

Hem yazılımı hem de donanımı gayet iyi olan akıllı telefon modeli, ilk kullanıcılarından da tam not almayı başarmıştı. Özellikle Çin’de büyük bir beğeni toplamış olması, markanın rakipleri olan Elephone ve Huawei tasarımlarından daha iyi bir model piyasaya sürmesinden de kaynaklanmıştı. BlubooXfire 2 piyasaya çıktıktan kısa bir süre sonra adını bu kez markanın düzenlediği bir kampanya ile duyurmaya başladı. Bu kampanya fiyatının sadece 60 Dolar olmasını içeriyor.

xfire 2

Türkiye’ye Gönderimi Yapılan BlubooXfire2 Özellikleri

Üstelik akıllı telefon modeli Türkiye’ye de gönderiliyor. Haliyle pek çok ülkede bu fiyata satın alınabilecek “en iyi telefon” olma özelliğini de kazandı. Peki, BlubooXfire 2hangi özelliklere sahip?

Ekran büyüklüğü 5 inç ve HD çözünürlüğe sahip olduğundan gayet keyifli bir ekran tasarımı mevcut. İşlemcisi 4 çekirdekli MediaTek MTK 6580 ve grafik işlemcisi de Mali 400. 1 GB RAM bulunuyor. Ancak isteyenler kapasiteyi 32 GB’a kadar arttırabildiği için 1 GB RAM hiçbir kullanıcı tarafından sorun edilmiyor.

xfire 2 ekran

8 GB dahili hafızası mevcut olan BlubooXfire 2led flaşlı 5 megapiksel çözünürlüğü bulunan arka kameraya sahip. Ön kamera ise 2 megapiksel çözünürlüğünde. İşletim sistemi Android5.1Lollipop olan tasarım bataryası ile de sınıfta kalmıyor. Çünkü akıllı telefon modelinin bataryası 2150 mAh gücünde…

Tasarımın yan modelleri de bulunuyor. Çift SIM kart özelliğine sahip olan bu modellerin fiyatı ise yine üç haneye ulaşmıyor. Dolayısıyla marka tarafından düzenlenen kampanya her üç modeli de kapsıyor. Çift SIM kullananlar için hazırlanmış olan bu modeller sadece 74 Dolar ve sadece 80 Dolar fiyat etiketi ile alıcısını bekliyor.

2769 kez okundu

YORUM YAZIN